Jak przeprowadzić rozwód?

Aby odpowiedzieć na pytanie jak przeprowadzić rozwód należy pamiętać, że wyrok rozwodowy będzie miała wpływ na Twoje życie przez długie lata.

Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy jesteś rodzicem małoletnich dzieci. Wówczas kwestia alimentów, kontaktów i władzy rodzicielskiej będzie dotyczyła Ciebie do pełnoletności Waszych dzieci.

Zmiana wyroku dotyczącego orzeczenia rozwodu, a także kwestii związanych z dziećmi będzie możliwa w drodze apelacji, jedynie po złożeniu wniosku o uzasadnienie i jego doręczeniu. Wtedy masz możliwość w ciągu 14 dni złożyć apelację od rozstrzygniecie z którymi się nie zgadzasz.

W sprawach dotyczących spraw dzieci, a więc alimentów, kontaktów i władzy rodzicielskiej, możliwa będzie zmiana orzeczenia również w czasie późniejszym po uprawomocnieniu się wyroku, ale tylko wtedy, gdy zmieniły się okoliczności w stosunku do tych, w jakich wyrok został wydany.

Dlatego ważne jest jak przeprowadzić rozwód, aby najkorzystniej zabezpieczyć swoje interesy na przyszłość:

  • jak przygotować dowodowy;
  • jak argumentować swoje racje;
  • jakie wnioski do Sądu należy składać podczas postępowania rozwodowego;

W tym miejscu nie można pominąć problemu emocji, które pojawiają się w prawach rozwodowych, a które mogą przeszkodzić w racjonalnym osądzie swojej sytuacji.

Emocje, które pojawiają się w sprawie o rozwód, często są powodem dla których strona chce, aby sprawa została przeprowadzona szybko. Niestety szybko, nie zawsze znaczy dobrze dla przyszłości strony. Dlatego warto, przed wniesieniem pozwu rozwodowego, skontaktować się z prawnikiem od rozwodów, który wyjaśni Tobie jak rzeczywiście wygląda Twoja sytuacja, na co należy uważać, a czego oczekiwać.

Profesjonalny prawnik od rozwodów doradzi i pomoże w skutecznym przedstawieniu w sądzie swojego stanowiska